Dla rolnika

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dla gospodarstw rolnych

Rozwiązania dla rolnictwa

Oferujemy nowoczesne, bezpieczne i w pełni odnawialne źródła energii dla Państwa gospodarstw rolnych. Przeprowadzamy darmowe konsultacje, doradzamy i wykonujemy profesjonalne audyty aby dobrać odpowiednie rozwiązania, które sprawią, że będą Państwo niezależni energetycznie.

Atrakcyjne finansowanie

Mamy wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania na Państwa inwestycje. Dzięki współpracy z wieloma partnerami oferujemy atrakcyjne warunki realizacji instalacji na bardzo korzystnych warunkach, dzięki czemu inwestycja szybko się zwraca i zaczyna zarabiać.

Dopłaty dla rolników

Rolnik i Hodowca to zarazem przedsiębiorca jak i producent. Zakładając instalację fotowoltaiczną prostym sposobem można znacząco obniżyć koszty stałe przedsiębiorstwa, wykorzystując również nieużytki oraz powierzchnie dachów na budynkach gospodarczych. Obecne rozwiązania pozwalają rolnikowi na skorzystania z ulgi w podatku rolnym oraz udział w programach rządowych wspierających odnawialne źródła energii.

Fotowoltaika dla rolnika – 25% ulgi w podatku rolniczym
Ulga dla rolnika inwestującego w panele fotowoltaiczne przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na: odliczeniu ¼ kwoty instalacji fotowoltaicznej od należnego podatku rolnego – 25% ulgi od nakładów inwestycyjnych udokumentowanych rachunkami. Kwota ulgi inwestycyjnej, która nie została wykorzystana przez podatnika przechodzi na jego następców i może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji.Przykład: Rolnik płaci w swojej gminie 5 tys. zł podatku rolnego w skali roku. Instalacja fotowoltaiczna ma wartość 50 tys. zł. Po uwzględnieniu ulgi rolnik odliczy od podatku rolnego 12,5 tys. zł (czyli 25% wartości instalacji). W związku z powyższym rolnik przez okres 2,5 roku nie zapłaci podatku rolnego, tym samym oszczędzając 12,5 tys. zł.

Podsumowanie:

  • Ulga wynosi 25% od kwoty podatku rolnego i można rozliczać ją przez okres 15 lat;
  • Niewykorzystana kwota ulgi przechodzi na następców podatnika;
  • Ulga obowiązuje wyłącznie na terenie gminy, której została zrealizowana inwestycja;
  • Z ulgi można skorzystać, jeżeli instalacja fotowoltaiczna nie była wcześniej dofinansowana.

AM ECO ENERGY
ul. Toruńska 151
Bydgoszcz 85-880

tel: +48 573-243-481

kontakt@amecoenergy.com

Zamów darmową konsultację!